Instagramda Hangi Ürün Satılır?

Instagramdan para kazanmak isteyen herkesin üzerinde ciddi olarak düşünmesi gereken konuların başında ürün seçimi gelmektedir. Mağaza açarak ürün satmak için değerlendirilebilecek farklı alternatifler vardır. Karar verdiğin kategori bile kendi içinde dallara ve markalara ayrılmış durumda. Sorulması gereken kritik sorular;

 • Hangi ürün kategorisi
 • Hangi marka
 • Hangi tedarikçi

“Kör atın bile alıcısı vardır…” diyerek yola çıkarsan, müşteriyi de “mumla ararsın…”

Dolayısı ile ürün seçimi hayati önem taşır. Kendini ispatladıktan ve gelirini belirli seviyeye getirdikten sonra farklı arayışlara girebilirsin. Ama önce kendi işini çevirecek sermayeyi ve müşteri kitlesini yakalamalısın. Mağaza açarak instagramda düzenli gelir elde edenlerin tercih ettikleri ürünler tesadüf olamaz. Denenmiş ve sürümü olan ürünleri tercih etmek şansını artıracaktır.

Aynı ürün kategorisinde onlarca mağazanın olması gözünü korkutmasın. İşini iyi yapan kazanır. Takipçi sayını artırıp, kaliteli ve güvenilir hizmet vermeye başladığında müşterilerinin gözünde “tek mağaza” olma ihtimalin oldukça yüksek.

Hangi Ürün Kategorisi

Bazı ürünler vardır ki insanlar dokunmak, incelemek isterler. Bu tür ürünlerin internet üzerinden satılması zordur.

Herkes tarafından bilinen ve reklamı çok yapılan ürünlerde birebir aynısı olmak koşuluyla insanlar ürüne değil satıcıya bakarlar. İstedikleri ürünün gelip gelmeyeceğinden endişe etmeden alışveriş yapmak isterler.

Fiyat kriterini de eklediğimizde resim biraz daha şekillenir gibi olacak.

Son olarak da “Kim için?” sorusunun cevabını bulduğumuzda ürün ve ürün kategorisine karar vermek kolaylaşacaktır.

Instagramda En Çok Satılan Ürünler

Mustafa Kemal Koca’nın yazdığı instakitap’tan daha önce bahsetmiştim. Kitabı yeni duyanlar ya da kitap hakkında bilgi almak isteyenler InstaKitap Hakkında hazırladığım yazıyı okuyabilirler. Kitabın detaylı bir incelemesini yapmıştım.

InstaKitap’ta instagramda para kazandıran ve satışı en çok yapılan ürünlerin detaylı bir listesi var. Sadece ürün kategorilerine yer verilmemiş. Ürün kategorileri hakkında detaylı bilgiler de verilmiş. Aşağıdaki listede instagramdan en çok para kazandıran ürünlerin listesini görebilirsin.

 • Parfüm
 • Takı
 • Giyim
 • El işi ürünler
 • Kişiye özel ürünler
 • Kozmetik
 • Gözlük
 • Kokulu sabun, mum satışı

Denenmiş ve en çok para getiren ürünler olarak karşımıza çıkıyor. Ancak ürün kategorisini belirlemek yetmiyor. Hangi fiyat aralığı ve hangi kalitede ürünler satılması gerektiğine karar vermek de önemli. Sebepleri ile birlikte hangi ürünlerin daha iyi sattığını öğrenmek istiyorsan Instakitap’ı okuman gerekiyor. Buraya tıklayarak kitabı okumaya başlayabilirsin.

instaKitap kazanç yolları

Benzer Konular: