Instagramdan Para Kazanma Yolları

Instagramdan para kazanmak mümkün mü? sorusuna EVET cevabı vererek olaya ticari açıdan bakmanı sağladığımı düşünüyorum. Instagramdan nasıl para kazanılır sorusunun cevabını anlamak için ilk önce o yazıyı okumanı tavsiye ederim. Çünkü bundan sonraki süreçte aklında soru işareti kalmaması gerekiyor. Enerjini “Instagramdan para kazanmak mümkün mü?”, “instagramdan para kazanılıyor mu?” gibi sorulara harcamak yerine, düşüncelerini “Ne kadar kazanabilirim?” ya da “Instagramda para kazanmanın yolları nelerdir? Ben neler yapabilirim?” gibi konulara yoğunlaştırmanı istiyorum.

instakitap ise en önemli yardımcın olacak. Hesap oluşturmaktan mağaza açmaya, takipçi sayısını artırmaktan ürün tedarikçisi bulmaya kadar bütün konular detayları ile alınmış durumda. Merak edenler için kitabı tekrar tekrar okuyorum. Kitap yazarının emeğine de saygısızlık etmeden içerik hakkında bilgi vereceğim yazıyı da kaleme almaya başladım. Dilersen kitabı buraya tıklayarak sende hemen inceleyebilir ve okuyabilirsin.

instaKitap kazanç yolları

instagramdan para kazanmak

Neyse biz konumuza geri dönelim. Konumuz “Instagramdan para kazanmak”, binlerce insan instagram üzerinden nasıl para kazanıyor? Instagramdan para kazanma yolları nelerdir?

Instagramda Para Kazanmanın Farklı Yolları

Yer verdiğim yöntemler denenmiş ve kendini ispatlamış yöntemlerdir. Tabi ki herkesin anlayışı ve beklentisi farklı olabilir. Sen de kendine uygun olan yöntemi seçebilir ve işe koyulabilirsin.

Instagramdan para kazanmanın temeli takipçi sayısına bağlıdır diyebiliriz. Ne kadar çok takipçin varsa o kadar çok para kazanma şansın artar. Ancak seçeceğin yönteme göre takipçi sayısının kalitesi de önem kazanmaya başlar. Herkesin para kazanabileceği temel yöntemden başlayarak “instagramdan nasıl para kazanılır?” sorusuna şu cevabı verebilirim.

  • Mağaza açarak instagramdan para kazanmmak
  • Resim çekerek para kazanmak
  • Satış ortaklığı yaparak para kazanmak
  • Reklam alarak para kazanmak

Mağaza Açarak Instagramdan Para Kazanmak

Bence instagramdan para kazanmanın en pratik ve kestirme yolu mağaza açarak ürün satmaktır. Doğru yerde ve doğru zamanda bulunursan müşteriler seni bulacak ve siparişler peşpeşe gelmeye başlayacaktır. Mağaza açarak para kazanmak başlı başına ayrı bir yazı konusu olduğu için burada sadece temel bilgilere yer vereceğim. Bir sonraki yazıyı beklemek istemezsen hemen instakitab’ı indirerek okuyabilirsin. Az önce de bahsettiğim gibi bu konuda hazırlanmış en detaylı kitap. Klişeleşmiş bilgilerin dışında bizzat bu işte para kazananların uyguladığı yöntemleri hemen öğrenebilirsin.

Mağaza açarak instagramdan para kazanmak için yerine getirmen gereken temel gereklilikler var;

  • Hesap oluşturmalısın (isim seçimi önemli)
  • Hangi ürünü satacağına karar vermelisin (Hatta bunu önce yapıp daha sonra isim seçip hesap açmak daha mantıklı)
  • Takipçi sayısını artırmalısın
  • Müşterilerine güven vermeli ve seni tavsiye etmelerini sağlamalısın
  • Müşterilerinle iletişim içinde olmalısın
  • Ürün teslimatında titiz davranmalısın

Yukarıda sayılanları yerine getirdiğinde kurmuş olduğun satış ağı giderek genişler. Sonunda ek gelir kazanmaktan ziyade internet üzerinden yürüyen bir işletme sahibi olursun.

Satış Ortaklığı Yaparak Para Kazanmak

Satış ortaklığı (Affiliate) sistemi her alanda olduğu gibi instagram üzerinden para kazanmak içinde geçerli bir yöntem. Uzman ya da bilgi sahibi olduğun konularda mevcut ürünlerin tanıtımını yaparak satışlardan komisyon alabilirsin.

Reklam Alarak Para Kazanmak

Açmış olduğun instagram hesabına reklam alarak da para kazanmak mümkün. Gelen tekliflere göre resimlerin içine ürün reklamı alabilir ve ya ürünleri beğenerek de gelir elde edebilirsin. Tabi ki bu alanda ciddi gelirler elde etmek için takipçi sayısının itibar görecek kadar çok olması gerekir. Aslında resim çekerek yayınlamak da benzer bir yapıya sahiptir.

Mağaza açarak instagramdan para kazanmak kısa ve orta vadede daha erişilebilir hedefler olarak karşımıza çıkıyor. Mağaza açmak ve sonraki adımlarla ilgili tüm bilgileri instakitap’ta bulabilirsiniz. Kitabı indirmek için buraya tıklayın.

Benzer Konular: