Instagramdan Para Kazanılır mı?

Instagramdan para kazanmak mümkün mü? Kısaca EVET demek yerine online gelir elde etme konularına yabancı olanlar için detaylı bir EVET yazısı hazırlamaya karar verdim. Sosyal medyanın bağımlılık haline geldiğini hepimiz kabul ediyoruz. Aldığımız nefesin bile resmini çekip arkadaşlarla ve çevremizle paylaşır hale geldik.

Tüm özel yaşantımız “public” ve “private” sınıflarında paylaşımlara dönüştü. Otobüste, arabada, evde, parkta ve cafede kısacası bulabildiğimiz her fırsatta elimizdeki telefona göz atmadan edemiyoruz. Elimizdeki telefonla “iki büklüm” oturarak boyun fıtığını “trend topic” hale getirmiş durumdayız. Facebook, twitter, instagram gibi paylaşım platformları tıp literatürüne “NoMoFobia” (No mobile fobia – cep telefonu bağlantısını kaybetmek-) gibi farklı hastalıkların isimlerini yerleştirmekte hatırı sayılır bir role sahip. Şimdi içiniden “Tamam da bunun konumuzla ne ilgisi var” dediğini duyar gibiyim. Çok yakından ilgisi var sevgili dostum! Hem de çok yakından ilgisi var.

Birazdan anlatacaklarım belki senin de bakış açını tamamen değiştirecek.. Bugüne kadar sosyal medya araçlarını ne için kullandığını gözden geçirdiğinde hiç bir “Ticari” yaklaşımın olmadığını görebilirsin. Bu yazıyı okuyup bitirdiğinde para kazanabilceğini de görmek seni şaşırtacak.

instaKitap kazanç yolları

instagramdan para kazanmak

Sosyal Medya ve Para Kazanmak

Çevremdeki arkadaşlara sosyal medya üzerinden para kazanmak dediğimde “Dayımdan, halamdan mı para kazanacağım” diye soruyorlar. Hedef tabi ki onlar değil. Şimdi üç beş adım geriye çekil ve resmin tamamını görmeye çalış. Sosyal medyanın hastalık halini aldığını, insanların gün içinde en az 1-2 saatlerini sosyal medyaya ayırdıklarını sadece sen ve ben görmüyoruz. Pazarlama ve marketing çalışmaları yapan herkes durumun farkında. Firmaların çoğu insanlara nereden ulaşacaklarını biliyorlar ve dünya genelinde milyonlarca dolar reklam harcaması yapıyorlar. Nereye gidiyor bu paralar? Tabi ki pastadan payını almak için harekete geçerek doğru işler yapan online girişimcilere ve profesyonel reklam ajanslarına.

Instagramdan Para Kazanmak

Evvel zaman içinde kalbur saman içinde… Kendi halindeki  instagram kullanıcısı yaşadığı şehirle ilgili fotoğraflar paylaşmaya başlamış. Çektiği fotoğraflar öyle güzelmiş ki, önce kendi çevresindekiler “like” etmeye başlamış. Sonra gün geçtikçe kullanıcının ünü mahallesini ve çevresini aşmaya başlamış. Çektiği fotoğraflar “share” üzerine “share” alır hale gelmiş. Beğenenler beğendikleriyle yetinmemiş “retweet” etmişler. Şanı diğer şehirlere ve hatta başka ülkelere kadar ulaşmış. Takipçi sayısı milyonlara geldiğinde büyük firmaların ve reklam verenlerin dikkatini de çekmiş. Kişisel olarak açtığı hesap ticaretin de kapılarını aralamış. Artık firmalar ve reklam verenler onun “like” ettiği resim başına para öder hale gelmiş. İşler biraz daha büyümüş çektiği resimlerin aralarına, içine ürün yerleştirmek için büyük paralar teklif etmişler. Sokağın köşesindeki cafede otururken masanın üzerindeki kadın çantası tüm güzelliğiyle resmin ortasındaki yerini almış. Kısacası instagramdan para kazanmak için gereken onlarca yoldan birini keşfetmiş. O ermiş muradına biz çıkalım kerevetine.

“Masal bu ya…” diyerek başlamadım anlatmaya. Çünkü; Liz Eswein 200 milyon instagram kullanıcısından sadece birisi. Bakış açısı ve hedefleri farklı olduğu için para kazanmaya başlamış. Instagramdan para kazanmanın farklı yolları var. Ek gelir de elde etmek mümkün, milyon dolarlar da kazanmak mümkün. Ama önce bakış açısını değiştirmek gerekiyor.

Instagramdan Para Kazanmak için Ne Yapmalı?

Olaya bu şekilde yaklaştığın sürece para kazanabileceğine eminim. Liz Eswein uç örneklerden biri olabilir. Maksat illa Liz Eswein olmak değil. Amaç diğer binlerce instagram kullanıcısının yaptığı gibi para kazanabilmek. “İyi de ne yapmak gerekiyor?”. İnstaKitap’a göz atarak başlayabilirsin. Halihazırda instagramdan para kazanan Mustafa Kemal Koca tüm detayları instakitap’ta anlatmış. Öğrencilere, ev hanımlarına ya da aldığı maaşı yetersiz görenlere ekran başında boş boş vakit geçirmek yerine para kazanmanın yollarını adım adım anlatmış. Kitabı incelemek ve okumak için hemen buraya tıkla.

Instagramdan para kazamak mümkün mü? EVET mümkün… Peki ne kadar kazanılır? Bu tamamen sana bağlı.

Benzer Konular: